BIOGRAPHY

13. června 2011 v 17:08 | posted by Lens
Australská herečka Mia Wasikowska,rodným jménem Mia Reid, se narodila 14. října 1989 v Canberra jako prostřední ze tří dětí, má starší sestru a mladšího bratra. Její rodiče Marzena Wasikowska a John Reid jsou fotografové. Mia se od mala věnovala studiu baletu. V 15 letech, kdy měla už slibnou kariéru baletky, přestává balet tančit a začíná se naplno věnovat herectví.

Svou první roli dostala v roce 2004, kde si zahrála ve dvou epizodách australského seriálu All Saints. Její první filmová role byla v dramatu Poprask na předměstí, byla za ni nominována na cenu Australské filmové instituce za nejlepší mladou herečku.

Zatím její nejvýznamější role byla, ve filmu Tima Burtona, Alenka v říši divů, do které ji režisér obsadil po dlouhém konkurzu. Zahrála si v ní vedle takových hvězd, jako jsou Johnny Depp , Helena Bonham Carter nebo Anne Hathaway. Vyhrála za ni cenu Australské filmové instituce za nejlepší herečku.

V roce 2011 ji můžeme vidět jako Janu Eyrovou ve stejnojmenném filmu. V dramatu Restless, režiséra Guse Van Santa, kde hraje dívku, která se zamiluje do psychicky nemocného kluka. Nebo v dalším dramatu Albert Nobbs o ženě, která se převléká za muže, aby si vydělala na živobytí, kde nahradila na poslední chvíli Amandu Seyfried.

V roce 2012 si zahraje v dramatu Stoker.
 


Aktuální články

Reklama